Techniniai plastikai

Polietilenas - tai lengvas konstrukcinis plastikas, savo chemine sudėtimi priklausantis poliolefinų grupei. Tai lengvas, tvirtas, neskęstantis vandenyje, neskylantis net prie žemų temperatūrų plastikas, atsparus įvairioms cheminėms medžiagoms, rekomenduojamas tvirtinti mechaniškai, nes nesiklijuoja. Cheminis žymėjimas – PE.

Poliamidas - vienas iš dažniausiai mechanikoje naudojamų inžinerinių plastikų dar minimas tokiais pavadinimais kaip „kaprolonas“ arba „nailonas“ (nylon). Cheminis žymėjimas - PA. Šis plastikas lengvai mechaniškai apdirbamas ir plačiai naudojamas vietoj bronzos, žalvario, aliuminio ir plieno įvairiose pramonės šakose ir žemės ūkyje.

Poliacetalis - tai inžinerinis techninis plastikas, kurio panaudojimas įvairiose pramonės šakose vis auga. Kitaip dar žinomas šiais pavadinimais: polioksimetilenas, acetalis, poliformaldehidas. Cheminis žymėjimas - POM. Daugelyje sričių poliacetalis gali pakeisti poliamidą (PA). Rekomenduojamas naudoti kur kaupiasi daug drėgmės arba darbui vandenyje. Ypač populiarus panaudojimas maisto pramonėje. Lyginant su poliamidu, POM mechaninis apdirbamas ženkliai lengvesnis, apdorojimo metu nelieka atplaišų.

Polivinilchloridas - tai standus, pakankamai sunkus konstrukcinis plastikas, paprastai vadinamas pagal savo cheminio žymėjimo raides – PVC. Šis plastikas yra gana plačiai paplitęs ir anksčiau buvo gerai žinomas „viniplasto“ pavadinimu.

PVC plastikas skirstomas į du tipus:

a) PVC-U – neplastifikuotas PVC (standus)

b) PVC-P – plastifikuotas PVC (lankstus)

Teflonas, politetrafluoroetenas, politetrafluoroetilenas, PTFE – karščiui atsparus polifluorvinilinis plastikas. Dauguma savybių panašus į polivinilchloridą, tačiau chemiškai stabilesnis, mechaniškai tvirtesnis, turi stipresnes hidrofobines ir dielektrines savybes. Jis naudojamas cheminių indų, dėmėms atsparių rūbų ir kilimų, kabelių izoliacijos bei nedegių statybinių konstrukcijų gamyboje.